logo
SON DAKİKA:
Kokunun Frekansı

Kokunun Frekansı

Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur, o gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bunun adı felsefe değil, fiziktir."

Albert Einstein

Sağlıklı kalabilmek için ruh, zihin ve beden dengemizi bütünsel olarak korumamız gerekir.

Fakat kaçınılmaz gerçek şu ki, evren ve evrendeki canlı ve cansız tüm varlıklar titreşiyor, frekanslar yayıyor böylece heran her saniye evren değişiyor. Burada, dengeli yaşamak istiyorsak evrenin kurallarını öğrenip, saygı gösterip ona göre yola devam etmemiz gerek.

Biofizikçi Dr. Fritz Albert Popp, bütün canlı hücrelerin ışık saçtığını ve bu ışığın kaynağının DNA olduğunu buldu ve DNA’nın birden çok frekansı yayınlayabildiğini açıkladı. Hem organizmalar içinde hem organizmalar arasında foton alışverişi oluyor yani kelimenin tam anlamıyla her birimiz birer ışık parçasıyız. (1)

1920 yılında Dr. Royal Raymond Rife Belli frekansları kullanarak virüsleri ve bakterileri yok edebildiğini buldu. tüm hastalıkların kendine özel frekansı olduğunu ispatladı. Belli bir frekans uygulandığında kanserli hücrelerin öldüğünü, organların ve hücrelerin olması gereken frekansa ulaştırıldığında tekrar iyileşebileceğini ortaya koydu. Kısacası Her hücreyi kendi doğal frekansına döndürmek, bedeni sağlığa kavuşturur. Bedenin frekansıyla çatışan, onu bloke eden dalga boyları ise hastalığa hatta ölüme neden olabilir. Yalnız fiziksel şeylerin değil, sözlerin, duyguların, düşüncelerin, isteklerin de kendine özgü frekansı vardır. (2)

Nikola Tesla İnsan vücudunun yaydığı frekanslarla karışan dış frekansları yalıtabildiğimiz vakit hastalıklara karşı büyük bir direnç geliştirebileceğimizi savundu. Her şey enerjidir, varlığımızdaki her şey elektromanyetik titreşim frekansları alanına bağlıdır. (3), (4)

1980'li yıllarda İsviçreli radyolog olan Dr. Bjorn Nordenstrom; bir tümörün içine bir elektrot yerleştirip doğru akım verilirse tümörün eridiğini gözlemledi. (5), (6)

Dr. Robert O. Becker  “the body electric” adlı kitabında insan vücudunun elektriksel frekanslarını belgeledi. (6), (7)

Ünlü bilinç araştırmacısı, Dr. David Hawkins, uygulamalı kinesiyoloji(hareket eden kaslardaki enerji akışının kontrolü) yardımıyla insan duygularını ölçtü ve her duygunun belli seviyedeki enerji frekansına ve gücüne sahip olduğunu ortaya koydu.
İşte dünyaca kabul gören tablo;

 Power vs Force Dr. David Hawkins

 

300 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 90.000 kişiyi,
400 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 400.000 kişiyi,
500 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 750.000kişiyi,
600 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 10 milyon kişiyi,
700 seviyesindeki bir kişi ise 200’ün altındaki 70 milyon kişiyi dengelediği görülmüş.

Pozitif ve herşeyi olduğu gibi kabullenen mutlu bir insanın yaydığı enerji, 90.000 insanin yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Sevgiyi gerçek anlamda yaşayan bir insanın yaydığı enerji,750.000 insanın yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Barış ve huzur içinde yaşayan bir insanın yaydığı enerji,10 milyon insanın yaydıgı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Mevlanalığı yaşayan bir insanın yaydığı enerji, 70 milyon insanın yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Peygamber,budha seviyesinde yaşayan bir insanın yaydığı enerji ise tüm insanlıgın yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir…

Gördüğünüz gibi “korku” frekansı 100, yani 200ün epey bir altındadır. Yaşam standardımızı belli sürede bu frekansta tutarsak hastalık kaçınılmaz olur. Bağışıklığımızı koruyup güçlendirmek, anca olumlu ruh halini devam ettirebilmek, Korku, öfke ve kaygı gibi karamsar duyguların frekansına girmeden enerjimizi yüksek tutabilmek ile mümkündür.

Uçucu yağlar uzmanı olan Donald Gary Young araştırmalarıyla frekanslar ve hastalıklar arasındaki ilişkiyi incelemeye yöneldi. Aynı zamanda uçucu yağların insan vücudunun frekansları üzerinde etkisini inceledi.

Kısacası herşey titreşmektedir. Bu nedenle herşeyin frekansı vardır. Canlı ve cansız tüm varlıkların frekansını ölçmek artık mümkün.  

1992 yılında Bruce Tainio, BT3 adını verdiği Titreşim izleme sistemini icad etti ve yıllar içinde bunu geliştirerek insan bedeninin titreşimlerini (biyofrekans) ölçer hale getirdi. Araştırmalarına göre;

Sağlıklı insan beynin gün içindeki biyofrekansı 72-90 MHz

Sağlıklı insan bedenin 62-68 MHz(Bedenin farklı yerlerine göre titreşim de farklılık gösterir.)

Karın bölgesi 59 MHz

Göğüs bölgesi 62-68 MHz

Boyunun üst bölgesi ve baş bölgesi 72-78 MHz

Zihinsel aktivite sırasında beyinsel titreşim 90 MHz

Soğuk algınlığında 58 MHz  (ki bu da bir hastalık halinin göstergesidir. Hastalığın şekli ve şiddetine göre bu değerler daha da düşüyor.)

Mantar enfeksiyonu: 55 MHz

Kanserli hastalarda 42 MHz

Ölüm e yakın insanlarda ise 25 MHz oluyor.

 

Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim cinsinden düşünün.

Nikola Tesla

Peki bu dönüşümde "aromaterapinin" yeri nedir?

İlk önce bitkilerle olan doktora çalışmalarımda öğrendim ki bitkinin ruhu aslında bu bahsedeceğim aromatik yağlardır. Tek bir damla uçucu yağ bitkinin tüm yaşam enerjisini, geçmişini, özelliklerini ve hormonlarını taşımaktadır. Bitkinin yaşam gücü uçucu yağ ile insan bedeninde doğal bağışıklığın güçlenmesine yardım etmektedir. Kısacası bu “aromatik yağlar”ın aslında bitkinin konuşan ruhu olduğunu öğrendim ve her birinin farklı frekansları ve titreşim güçleri olduğunu ve bu sayede terapötik etkisini bizim vücudumuzla paylaşabildiğini fark ettim.

Distile edilen, uçucu yağlar, aromatik yani kokulu bitkilerin köklerinden, kabuklarından, tohumlarından, yapraklarından, çiçeklerinden hatta bazen bitkinin tamamından elde edilir. Molekül olarak havada hızlı buharlaştıklarından dolayı uçucu yağlar ismini almışlar. Karmaşık yapıda olan pek çok maddeyi bir arada bulundurmaları nedeni ile de çok sayıda etkiye sahip parçacıklardırlar. Bunlar bitkilerde bulunan doğal bileşikler olup oldukça konsantre şeklindedirler.

Aromaterapi, ise ruh, zihin ve beden dengesini korumak için bu bahsettiğim aromaların veya kokuların kullanımı olarak tanımlanır.  Aromaterapi sadece doğal yaşam kaynaklarından elde edilen  katıksız kokularla çalışır, çünkü sentetik kokuların “kokusu” vardır, ancak “enerjisi” yoktur. Aromaterapi eğer doğru uygulanırsa şaşırtıcı derecede etkilidir ve vücudumuzda positif değişikliklere neden olmaktadır.

Tabi tüm aromatik yağlar aynı güçte titreşmiyorlar. Değişim yaratabilen ve terapötik etkiye sahip olan uçucu yağ aslında en fazla titreşime sahip olan yağdır, buna göre de frekanslar 3 başlıkta incelenebilir:

  • Düşük frekanslı yağlar(78 MHz’in altında olan aromatik yağlar)– fiziksel değişime yol açabilir.

  • Orta frekanslı yağlar– duygusal değişime yol açabilir.

  • Yüksek frekanslı yağlar(gül ve lavanta gibi)– ruhsal değişim ve gelişimin yanı sıra farkındalığın artmasına yol açabilir.

Tedavi edici esanslar/bitkisel yağlar: 52-320 MHz

*Gül(Rosa damascena): 320 MHz

*Altın Otu(Helichrysum italicum): 181 MHz

*Günlük/Buhur/Frankincense(Boswellia carterii): 147 MHz

*Ravintsara(Cinnamomum camphora):

*Lavanta(Lavandula angustifolia): 118 MHz

*Solucan otu(Tanacetum vulgare): 105 MHz

* Alman papatyası(Matricaria chamomilla): 105 MHz

*Melisa(Melissa Officinalis): 102 MHz

*Ardıç(Juniperus communis): 98 MHz

*Turunçgiller: 91 MHz

Limon yağı(Citrus limonum)

Portakal yağı(Citrus sinensis)

Bergamot yağı(Citrus bergamia)

*Melek otu(Angelica sylvestris): 85 MHz

*Nane(Mentha piperita): 78 MHz

*Fesleğen(Ocimum basilicum): 52 MHz

Tüm kokular içinde, en yüksek titreşim yayan “gül” kokusu, 320 MHz frekansa sahiptir. Gül kokusu, aşkı, sevgiyi, merhameti, saflığı, sadakati, güveni, bir olmayı, ruh-zihin-beden bütünlüğünü temsil eder. Sevenlerin birbirine gül alma isteği bundan dolayıdır. Evrende "ilahi aşk”tan daha güçlü bir şey yoktur. Aşkın frekansı en etkili şifa gücüne sahiptir. Hz. Mevlana’nın da dediği gibi  “Kokuların en güzeli Gönül kokusudur”. En yüksek frekansa ulaşmanın kestirme yolu “Aşk”tır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI

OKUYUCU YORUMLARI

YORUM YAZ

Top